10 Adımda Mutfağınızı Güzelleştirin

dergisi sizin için seçti

Tek bir hamle bile olsa bazen çok küçük dokunuşlar mutfağınıza bambaşka bir atmosfer kazandırmanızı sağlar. Mutfak evin kalbidir, o yüzden şimdi onu güzelleştirmenin tam sırası.

Mutlu Sandalyeler

Bir sandalyenin mutfağın genel görüntüsünü ne kadar değiştirebileceğini bazen hayal bile edemezsiniz.  Rengarenk sandalyeler ile mutfağınıza renk katarken bu alanda farklı bir enerji de oluşturabilirsiniz.

Tebeşir İzi

Kişiselleştirmenin en güzel yollarından biridir. Mutfağa interaktif bir hava katmak için duvarınızı ya da alınlığınızı kara tahta ile kaplayabilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa dekorasyonunuzla uyumlu bir kara tahta da mutfağınızı güzelleştirmenize yardımcı olacaktır.

Ayaktan Başa

Zemini es geçmemek lazım. Aslında dekorasyonun altın kurallarından biri ayağınızın basmış olduğu bu geniş fonu iyi değerlendirmektir. Mutfağınızın zeminini seramik çinilerle bambaşka bir havaya sokabilirsiniz.

Özgür Hareket

Bağımsız ve modüler mobilyalar tüm mutfağı elden geçirmeden değişim yaratmanıza yardımcı olur. Onları mutfağınızın farklı alanlarında farklı amaçlarla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Armatür Herşeyi Değiştirebilir

Zamansız ve zarif bir eviye bataryası eviyenizin görüntüsünü bir çırpıda değiştirebilir. Mutfağınızın stiline göre bataryanızı seçerek harika bir görünüm yaratabilirsiniz.

İhtişamlı Yüzeyler

Mermer, bakır, pirinç gibi yüzeyler gösterişli bir hava katmanızı sağlar. Mutfak aksesuarlarınızda tercih edebilirsiniz. Böylece mutfağınıza ihtişam ve ışıltı katabilirsiniz.

Rengarenk Tekstiller

Bütçenizi hiç zorlamadan mutfağınızı onlarla ısıtın. Masa örtüsünden amerikan servislere, perdelerden mutfak havlularına kadar hepsinde enerjik renklere yönelin ve canlı bir mutfağa imza atın.

Floral Güç

Çiçeklerin gücünü asla küçümsemeyin. Üstelik bir pozitif dönüşüm için size iyi gelecek bir seçim olabilir. Bu yüzden belki de zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz mutfağınıza çiçekli aksesuarlar ekleyin. Bu bir tepsiden çiçekli tabloya kadar her şey olabilir.

Sanatsal Yorum

Mutfağınıza biraz da sanatsal bir yorum katmaya ne dersiniz. Örneğin beyaz bir büfe ya da tereğin içinde zarif tabaklar yerleştirin ve onları mutfağınızda sergileyin. Çok şık durduğunu göreceksiniz.

Kır Evi Havası

Country tarzında bir mutfağınız olsun isterseniz beyaz bir mutfağınız varsa masa, sandalye ve dolaplarınızda değişiklikler yapıp birkaç tekstil ekleyerek bu havaya ulaşmanız mümkün.  

Bu bir ilandır.